AKTÍVNY FOTOWORKSHOP

Fotografia je dnes už veľmi rozšírený pojem. Kto má záujem o fotografiu, zdokonaľovanie sa v tejto oblasti, či výmenu skúseností, pripravili sme pre Vás aj aktívny fotoworkshop. Za svojou najlepšou fotkou sa budete musieť vydať "von" a zachytiť ten najlepší moment.

partneri aktivity

Tomáš Hulík

Peter Holly

Tomáš

Narodil sa 3. 6. 1976 v Prahe

Vyštudoval Prírodovedeckú fakultu, odbor environmentalistika v Bratislave. Založil a riadil prírodovedeckú organizáciu LENS. Zúčastnil sa na vedeckých, fotografických a filmárskych expedíciách v Taliansku a Tunisku, na Ďalekom východe Ruska, na ostrove Sachalin, na Borneu, v Indonézii, Južnej Kórei, Keni či Turecku. Prednášal na svetových zoologických kongresoch a publikoval na tému života bobrov. Pracuje aj v televíznom prostredí ako kameraman, producent a režisér. Nakrútil niekoľko filmov o bobroch: Hulík a jeho bobry, Invázia bobrov a Návrat boborov, ktoré vysielali ORF, ZDF, ARTE a Discovery Channel. V cykle Universum rakúskej televízie ORF produkoval v roku 2007 dokumentárny film o Vysokých Tatrách. Bol aj hlavným kameramanom pod režijnou taktovkou Pavla Barabáša. Film získal 15 ocenení najmä v zahraničí... Režijný debut absolvoval filmom Návrat rysov o dvoch rysích mláďatách Líze a Murovi (pre STV, ORF a NDR). V decembri 2012 mal premiéru jeho dokumentárny film propagujúci krásy Slovenska - Cesty Slovenskom (pre STV). Poslednými filmárskymi počinmi sú Kráľ nebies Orol skalný a Divoké Slovensko. Ako kameraman nakrútil aj film o Neziderskom jazere v Rakúsku - Expedícia do rákosia a Divoký Istanbul. V jeho fotografickej tvorbe sa v prevažnej miere venuje prírode, najmä živočíšnej ríši, ale nie je mu cudzia ani reportážna tvorba (napr. tsunami v Banda Aceh na Sumatre v 2005). Publikuje v prestížnom časopise National Geographic Česko, GEO (SK), Universum (AT) a v mnohých iných časopisoch na Slovensku a v Čechách. Za svoje fotograie získal bronzovú medailu v kategóriách Krajina a Reportáž v rámci FEP European Professional Photographer of the Year 2011 a na tejto súťaží bodoval aj v roku 2018 popredným umiestením v kategórii Wildlife, zvíťazil na Slovak Press Photo 2014 a 2017 v kategórii životné prostredie. Je Nikon ambasador na Slovensku.

Veľkou záľubou je súčasné výtvarné umenie a z fotografickej vášne vyplývajúce cestovanie a hľadanie vhodných motívov či zvierat, ktoré budú "ochotne" pózovať pred objektívom fotoaparátu. Bohužiaľ neporušených miest a množstvo zvierat, ktoré by sa chceli dať ľahko zvečniť rapídne ubúda, preto sa čoraz viac a intezívnejšie začína venovať aj ochrane prírody, aby aj budúce generácie mali tú možnosť ešte niečo vidieť...

https://www.tomashulik.eu/


Peter

Rodák z Dubnice nad Váhom, v pracovnom živote ako lektor, vzdeláva ľudí v oblasti bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci.

Zvedavý cestovateľ, dobrodruh, fotograf. Má rád výzvy, najlepšie sa cíti na kopcoch a v horách, nepohrdne domácou kuchyňou kdekoľvek na svete.

Na cestách ho fascinujú výhľady, ktoré sa snaží zachytiť, a aspoň cez fotku priblížiť ostatným, že najlepšie čo môžme robiť, je cestovať a spoznávať.

Cestovanie dáva človeku iný rozmer, iné skúsenosti, obohacuje ho na duchu a búra predsudky.

Vďaka fotografii mal možnosť precestovať fascinujúce krajiny ktoré ho ovplyvnili aj v ďalšom živote. Uchvátil ho sever, predovšetkým Švédsko, ale i vyprahnutý Pakistan.

Získal mnoho ocenení za fotografiu doma i vo svete. V roku 2017 sa dostala jedna z jeho fotiek aj do knižného bestselleru od National Geographic - "Najkrajšie fotky sveta".Od roku 2015 je Peter ambasádorom švédskej značky Fjällräven.

https://www.peterholly.sk/