LEZENIE

partneri aktivity

Radi prekonávate sami seba? Práve lezenie Vám umožní vydať zo seba maximum a vyliezť čo najvyššie. Základné uzly, istenie, spolupráca, bezpečnosť a všetko, čo k tomu patrí Vám vysvetlia inštruktori lezenia z firmy Vertical Trade s.r.o. Vybavení budete hardwarom PETZL a lezečkami MILLET. Bude sa liezť na blízkej istenej skale v Liptovskom Jáne, kde si skúsite tiež zlaňovanie a tirolský traverz ponad rieku.

Firma Vertical Trade s.r.o. je firma zaoberajúca sa dovozom a distribúciou vybavenia pre horolezectvo, kemping, turistiku, a osobných ochranných prostriedkov pre práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou. V Českej republike a na Slovensku zastupuje popredných svetových výrobcov tohoto vybavenia - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Tovar dodáva do všetkých outdoorových sietí a prodajní po celé ČR a SR.

Značka Millet sa preslávila v 30-tych rokoch keď sa na trhu po prvý krát objavili nákupné tašky s ramennými popruhmi. O pár rokov neskôr sa tašky vyvinuli v batohy a táto myšlienka rýchlo vystrelila francúzsku značku na vrchol. Zlomovým rokom pre históriu značky sa stal rok 1950, kedy Millet vystrojil prvú francúzsku expedíciu do Himalájí. Po dobytí Anapurny sa značka dostala do centra pozornosti. Ďalším krokom k úspešnosti tejto skvelej stratégie bolo keď sa Talian Reinhold Messner pridal k tímu Millet. Podľa už odskúšaného receptu bratia Milletovci sponzorovali Reinholda Messnera, ktorý sa v roku 1978 stal prvým mužom, čo zdolal Mont Everest bez kyslíkovej masky, avšak s batohom Millet! Éra Messnera pokračovala v 1980 s prvým sólo výstupom na Everest a tento talentovaný horolezec sa neskôr stal prvým človekom, ktorý vyliezol 14 najvyššých vrcholov planéty. 

Okrem lezečiek, ktoré budete testovať na lezení sa firma Millet zúčastní festivalu so svojou RISE UP TOUR