NORDIC WALKING

partner aktivity

Chôdza je pre človeka najprirodzenejší pohyb. Za pomoci walkingových palíc sa zapájajú aj svaly horných končatín a chrbta. Pri cvičeniach s walkingovými palicami sa trénuje mozog a posilňujú sa obe mozgové hemisféry. Ak si to teda chcete vyskúšať s palicami, môžete sa tešiť.

Čo je Nordic Walking?

  • chôdza so špeciálnymi chodeckými palicami, realizovaná správnou technikou
  • bezpečná, jednoduchá, efektívna a zábavná cesta ku zdokonaleniu kondície bez ohľadu na vek, pohlavie alebo telesnú zdatnosť
  • pre každého kto sa chce hýbať na čerstvom vzduchu počas celého roka (aj pre ľudí vyššieho veku aj so zdravotným obmedzením)
  • aktivita pozitívne ovplyvňujúca Vašu psychiku - uvoľňuje psychické napätie, napomáha k lepšiemu zvládnutiu stresu a odpútava od starostí každodenného života
  • aktivita, ktorá prináša veľa zdravotných benefitov

Základné prínosy "chodenia s paličkami"

Nordic Walking - Severská chôdza, je ozdravno - športová aktivita, pri ktorej môžete zapojiť do práce až 90% svalov celého tela. Pracujú svaly vašich nôh, ale aj chrbta a hrude, ktoré do činnosti uvádza intenzívny pohyb rúk.

Pri správnej technike, ktorú Vás náš inštruktor naučí, posilníte vnútorné svaly okolo chrbtice, oveľa účinnejšie zapojíte krvný obeh a Vaše pľúca.

Výdaj energie pri severskej chôdzi je oveľa vyšší ako pri bežnej chôdzi, pritom je to aktivita zvládnuteľná i v pokročilejšom veku či pri vyššej váhe, kedy sú iné pohybové aktivity obmedzené. NW je vhodný aj pre deti, či tehotné ženy.

Lektorka Lucia Okoličányová

Národný tréner (certifikát INWA)
Akreditovaný inštruktor (certifikát SNWA)

Narodila som sa a vyrastala na bratislavskom zimnom štadióne a pochádzam zo slávneho hokejového rodu Okoličányovcov.

Športu sa venujem od troch rokov, začínala som gymnastikou, následne som hrala tenis a basketbal. Popri športe som vyštudovala Vysokú školu výtvarných umení (vrátane doktorandského stupňa), kde som neskôr pôsobila aj ako prorektorka VŠVU.

Severskej chôdzi sa venujem od roku 2009. V roku 2013 sa mi podarilo získať najvyšší stupeň Nordic Walking vzdelania, a to certifikát National Coach (národný tréner), vydávaný Medzinárodnou federáciou Nordic Walking (INWA). V ostatných rokoch som založila Slovenskú asociáciu Nordic Walking, stala som sa prezidentkou SNWA, otvorila 1. NW centrum v SR, založila prvé akreditované (MŠVVaŠ) školiace Nordic Walking stredisko a organizujem NW Majstrovstvá Slovenska a Európy, ktoré sa poriadajú vo Vysokých Tatrách.